Historie > Úvodní stránka

Vítáme Vás v obci Vidice!

Obec Vidice se nachází jihozápadním směrem 10 km od Kutné Hory a skládá se z obcí Vidice, Karlov, Nová Lhota, Roztěž a Tuchotice. Dříve patřila k obci ještě obec Stará Lhota, která je však již zatopena vodárenskou nádrží Vrchlice. Ještě před první světovou válkou žilo na tomto území 810 obyvatel, v současné době zde žije 220 obyvatel.

Vidice se rozkládají v průměrné výšce 424 m.n.m. a jejich původ sahá do začátku 14. století. V obci Vidice žije 86 obyvatel, z nichž polovina je ve starobním důchodu.

Dominantu obce tvoří kostel sv. Mikuláše se zvonicí a hřbitovem.

Naproti kostelu je nově opravený bývalý statek, jehož opravu provedl obecní úřad, který zde má své sídlo. Na dvoře je vybudováno dětské hřiště a na zahradě je dětský tenisový kurt a hřiště na volejbal a nohejbal.  V obci jsou jediným podnikem uhelné sklady.

16. 11. Otmar

Zítra: Mahulena, Den studentů